اخبار بخشداری ها

بخشدار اورامان:گردشگری بهترین ظرفیت ایجاد اشتغال در روستاهای اورامان است

بخشدار اورامان با بیان اینکه گردشگری بهترین عامل در ایجاد اشتغال روستایی است، گفت: به منظور ایجاد اشتغال مولد و رونق دادن به اقتصاد اهالی روستاها، ظرفیت‌های گردشگری و بوم‌گردی روستاهای منطقه اورامان شناسایی می شود.
بخشدار اورامان:گردشگری بهترین ظرفیت ایجاد اشتغال در روستاهای اورامان است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد به نقل از ایرنا صباح محمدی در کارگروه اقتصادی و اشتغال اظهار کرد: ظرفیت گردشگری در روستاهای بخش اورامان به عنوان یک گنجینه نهفته می تواند منبع درآمدی خوبی برای مردم باشد.

وی افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید این ظرفیت را برای مردم منطقه بازگو کنند تا با مشارکت اهالی روستاها، زمینه جذب گردشگران فراهم شود.

محمدی تاکید کرد: باید در شناسایی ظرفیت‌ها، اعلام طرح‌ها، جذب سرمایه‌ گذاران، تثبیت سکونتگاه ها و تشویق روستاییان به ماندگاری در روستا همت و تلاش بیشتری کرد.

بخشدار اورامان با بیان اینکه توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در روستاها از اولویت های دولت است، یادآور شد: با وحدت و همدلی خوبی که بین مسئولان و مردم شهرستان سروآباد وجود دارد می توان به اهداف دولت در این حوزه رسید.

محمدی اضافه کرد: مردم و مسئولان باید در کنار یکدیگر و با تعامل و همدلی از ظرفیت های موجود در روستاها برای نجات روستا و شکوفایی اقتصاد آن تلاش کنند چون روستا به واسطه اقتصادش زنده است.

وی یکی از اهداف مهم سیاست‌ اقتصاد مقاومتی را استفاده از پتانسیل روستاها برای رشد اقتصادی اعلام کرد و گفت: ایجاد اشتغال در روستاها تاثیر بسزایی در کاهش نرخ بیکاری و جلوگیری از مهاجرت دارد.

وی با اشاره به نامگذاری سال های اخیر با شعار اقتصادی توسط مقام معظم رهبری و لزوم جدیت متولیان در ایجاد اشتغال و رونق تولید یادآور شد: همه وظیفه داریم تسهیل گری های لازم در بخش های دولتی را انجام دهیم تا بخش خصوصی با علاقه وارد کار شده و با اخذ تسهیلات و مجوزهای لازم، زمینه رونق تولید و ایجاد اشتغال در سطح خرد و کلان را ایجاد کند.

محمدی با اشاره به اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار توسط صندوق کارآفرینی امید برای ایجاد اشتغال در منطقه اورامان تاکید کرد: تاکنون پنج میلیارد ریال تخصیص پیدا کرده است.

وی پتانسل منطقه هورامان برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار را در بخش های گردشگری، صنایع دستی، دامداری، زنبورداری، باغداری، شیلات و قایقرانی و ورزش های آبی برشمرد.

وی یادآور شد: دستگاه های دست اندرکار باید بسته های مختلف سرمایه گذاری در این بخش ها را آماده و به متقاضیان عرضه کنند و بانک های عامل نیز در پرداخت تسهیلات آسان کاری کنند.

رئیس شورای اسلامی بخش هورامان نیز با اشاره به اینکه همه روستاهای منطقه دارای ظرفیت ها و پتانسیل ویژه‌ای در 2 بخش کشاورزی و گردشگری هستند، گفت: دهیاری‌ها و اعضای شوراهای روستاها با شناسایی این پتانسیل‌ها می‌توانند توسعه روستاها را اجرایی کنند.

سید علی سجادی کارآفرینی در روستاها را باعث رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال دانست و افزود: با توجه به اینکه مهاجرت از روستا به شهرها در حال گسترش است با کارآفرینی می‌توان مانع رکود اقتصادی و کاهش مهاجرت شد.

وی یادآور شد: بهره گیری از ظرفیت گردشگری روستاها و ایجاد خانه‌های بوم گردی نقش مهمی در ایجاد اشتغال در روستاها و افزایش درآمد روستاییان دارد.

بازدید [ 1075 ]
برچسب ها

مطالب مرتبط