اخبار

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد برگزار شد

این جلسه با حضور فرماندار شهرستان سروآباد و کلیه اعضا در سالن فرمانداری برگزار شد.
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان سروآباد برگزار شد

هادی روخنده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد ضمن تبریک مناسبت های اردیبهشت ماه به ویژه نیمه شعبان و تبریک پیشاپیش روز معلم به تمامی معلمان بزرگواراز زحمات این عزیزان قدر دانی نمود.

وی اظهار داشت: فرهنگ عمومی مقوله ای گسترده و فراگیر است به عبارتی مجموعه منسجم و نظام یافته ای از اهداف، ارزش ها، عقاید، باورها، رسوم و هنجارهای مردم متعلق به یک جامعه بزرگ قوم یا ملت است.

وی در ادامه به شرح دستور کار جلسه پرداخت و گفت در این ماه دو مراسم در سطح شهرستان سروآباد یکی مراسم کومسای در بخش اورامان و دومی بزرگداشت دو شخصیت فرهنگی در بخش مرکزی برگزار می شود.

روخنده در پایان از حمایت های فرماندار شهرستان سروآباد ، نماینده مجلس و همکاری ادارات سطح شهرستان و در راستای برگزاری مراسمات فرهنگی در سطح شهرستان سروآباد تقدیر و تشکر کرد.

کوهسار دادور فرماندار شهرستان سروآباد با تبریک ایام الله نیمه شعبان و روز جوان خاطر نشان کرد : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سروآباد به عنوان متولی فرهنگ درشهرستان است پس باید برنامه های فرهنگی که در شهرستان اجرا می شود با هماهنگی و همکاری این اداره صورت گیرد.

فرماندار سروآباد ادامه داد : با توانمند سازی خانوارها باید شادابی و نشاط را به جامعه برگردانیم و شورای فرهنگ عمومی بهترین مکان برای طرح موضوعات اجتماعی و فرهنگی است تا با بررسی چالش ها و واقعیت های موجود برای رسیدن به راه حلی منطقی به نتایج عملیاتی دست یابیم.

وی در پایان افزود : جشن های نوروزی با تلاش همه دست اندرکاران از جمله: امام جمعه محترم،شورای تامین، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان های مردم نهاد و نگاه ویژه مدیران ارشد استانی بسیار خوب برگزار شد از آن جا که برگزاری این جشن ها مردمی است می توان به عنوان یک مزیت به آن نگاه کرد.

ارسلان اردلان رئیس انجمن فرهنگی قلم اورامان نیز در این جلسه گفت : نقش انجمن های مردم نهاد در برگزاری مناسبت ها و مراسمات فرهنگی و شناساندن شخصیت های منطقه حائز اهمیت است .

رئیس انجمن قلم اورامان در ادامه به برگزاری بزرگداشت دو شخصیت فرهنگی در شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت : بزرگداشت میرزا سعدالله خدیری و  آقای نوره الله دیوزناو در تاریخ 13/2/97 در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سروآباد برگزار می شود.

بازدید [ 700 ]
برچسب ها