اخبار

اولین جلسه شورای آموزش و پروش شهرستان سروآباد در سال 97 برگزار شد

این جلسه به ریاست دادور فرماندار شهرستان سروآباد و کلیه اعضای شورای آموزش و پرورش و برخی از روسای ادارات بعنوان مهمان در جلسه در سالن آموزش و پرورش برگزار شد.
اولین جلسه شورای آموزش و پروش شهرستان سروآباد در سال 97 برگزار شد

کوهسار دادور فرماندار و رئیس شورای آموزش پرورش شهرستان سروآباد در این جلسه با تبریک آغاز سال جدید و تقدیر و تشکر از مدیریت آموزش و پرورش سروآباد به جهت فعالیت مناسب در ستاد اسکان و پذیرایی از مهمانان نوروزی گفت: سند تحول بنیادین بزرگترین حامی برنامه های آموزش و پرورش می باشد و همین امر در اولویت بودن آموزش و پرورش را می رساند.

دادور آموزش و پرورش را بزرگترین دستگاه آموزشی و تربیتی در هر جامعه ای معرفی کرد که نقش مهمی را در تعیین سرنوشت ملت ها دارد و همین امر ضرورت رصد مشکلات و حل آنها را می رساند.

وی با اشاره به اهمیت موضوع ریشه کنی بیسوادی در جامعه خاطر نشان کرد؛ آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین حامی برنامه های سواد آموزی در راه ریشه کنی این بیماری مهلک در حال انجام وظیفه می باشد و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد برگزاری جشن ریشه کنی بیسوادی باشیم.

دادور فلسفه تشکیل پژوهش سراهای دانش آموزی را ارتقاء توانمندی های دانش آموزان و پرورش خلاقیت آنان عنوان کرد و گفت: پرورش نسلی خلاق و توانمند شرایط لازم جهت رسیدن به رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در آینده فراهم می کند و در این راه آموزش و پرورش در نوک پیکان این امر مهم قرار دارد.

فرماندار سروآباد با اشاره به اهمیت رسانه ها در انعکاس اخبار مربوط به فعالیت های آموزش و پرورش و ایجاد پل ارتباطی مناسب میان مردم و ادارات گفت: ارتباط تنگاتنگ میان ادارات و مردم زمینه رضایتمندی در جامعه را مهیا می کند و جا دارد در این راستا به تقویت این بازوی توانمند توجه ویژه کرد.

در ادامه سید احمد سجادی امام جمعه شهرستان سروآباد با اشاره به جایگاه ویژه علم در دین مبین اسلام و تاکید بر گسترش علم و دانش در جامعه گفت: اهل علم در نزد خداوند جایگاه والایی دارند و در این مسیر آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه مجری ترویج علم ودانش در جامعه دارای شان و جایگاه ویژه ای می باشد و بر عموم جامعه واجب است که حامی و مدافع این نهاد مقدس باشند.

سجادی بزرگترین ثروت را فراگیری علم و دانش دانست و خاطر نشان کرد؛ جامعه ای موفق و پویا می باشد که به سلاح علم و دانش مجهز باشد و مقدمه رسیدن به این هدف داشتن آموزش و پرورش قوی و توانمند می باشد.

وی با اشاره به شرایط خاص جهان امروز گفت: بشریت همواره بی نیاز از علم اندوزی و فراگیری دانش نبوده است به همین سبب مسیر علم آموزی مسیری پویا و خستگی ناپذیر می باشد.

محمد عزیزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سروآباد در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سروآباد با تبریک فرارسیدن سال جدید با ارائه گزارشی مختصر از اقدامات انجام شده در این مدیریت در سال گذشته از زحمات تمام اعضاء که در راستای حمایت از برنامه های این مدیریت همکاری و حمایت داشته اند تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که در سال جدید این همکاری ها و حمایت ها با رویکرد جدید به صورت مستمر تداوم یابد.

عزیزی حرکت در مسیر ریشه کنی بیسوادی را مقدسترین اقدام آموزشی عنوان کرد و تاکید کرد جامعه ای آگاه و مجهز به دانش روز می تواند در جهان به عنوان یک بازیگر کلیدی نقش ایفا کند.

وی با اشاره به اهمیت برقراری عدالت آموزشی و نتایج مثبت آن در جلب رضایت عمومی مردم گفت: با منابع محدود آموزش و پرورش رسیدن به تمام اهداف مورد نظر امکان پذیر نمی باشد و همین امر ضرورت بهره گیری از کمک های مردمی و خیرین و مشارکت های اولیاء دانش آموزان را می رساند.

عزیزی کاهش جمعیت دانش آموزی در شهرستان را به عنوان یک چالش مهم پیش روی برنامه های این مدیریت عنوان کرد و گفت: کاهش جمعیت دانش آموزی و پراکندگی این جمعیت در روستاهای دور از هم مشکلاتی را در سازماندهی نیروی انسانی بوجود آورده که همین امر ضرورت توجه و چاره جویی جهت حل این مشکل را توسط اعضاء شورا طلب می کند.

محمد عزیزی وجود امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی را یکی از فاکتورهای مهم غنی سازی آموزشی عنوان کرد که با توجه به تغییر محتوای کتاب های درسی و رویکرد جدید نظام آموزشی به عنوان یک اولویت برای این مدیریت در دستورکار قرار دارد، به همین جهت در راه تجهیز مدارس اقدامات مناسبی با کمک خیرین و نماینده محترم مجلس شهرستان انجام گرفته و نیاز است که این حمایت ها به صورت وسیعتر از جانب اعضاء محترم مورد توجه قرار گیرد.

بازدید [ 1112 ]
برچسب ها