اخبار

فرماندار سروآباد

اهمیت زکات برای مردم باید فرهنگ سازی شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سروآباد سومین جلسه شورای زکات شهرستان باحضور یوسف باشی فرماندار شهرستان سروآباد ،محمد رسول شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کردستان ، حاج ماموستا لطفی رئیس زکات استان ، امام جمعه سروآباد ، و کلیه اعضا شورای زکات در سالن فرمانداری سروآباد برگزار گردید.
اهمیت زکات برای مردم باید فرهنگ سازی شود

فرماندار شهرستان سروآباد در این جلسه لزوم فرهنگ سازی برای امر مهم زکات و احیای آن در جامعه را بسیار حیاتی و ضروری دانست و نقش علمای شیعه و سنی شهرستان در این خصوص را بسیار مهم برشمرد.

وی ادامه داد آثار و برکات پرداخت زکات و نحوه هزینه کرد آن باید در جامعه نهادینه شود و اهمیت زکات برای مردم با فرهنگسازی تبیین شود.

باشی در ادامه گفت : همه ی دستگاه ها با توجه به ماهیت کاری خود هماهنگی های لازم را با مجموعه تحت امر به عمل آورند تا جلوی افراد سودجو در بحث جمع آوری زکات فطره گرفته شود.

وی تصریح کرد :نگاه به موضوع زکات باید تغییرکند وبا ایجادفضای تشویق، رغبت مردم نسبت به پرداخت زکات ایجاد شود که تحقق این امرنیازبه فرهنگ سازی بخش های مختلف دارد.مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به وضعیت نامناسبت اقتصادی و کرونایی حاکم بر جامعه عنوان کرد: این وضعیت باعث افزایش تعداد مددجویان از ۴۵ هزار خانوار در سال گذشته به ۷۰ هزار خانوار تاکنون و به تبع آن باعث افزایش حجم و فشار کاری بر کارکنان این نهاد شده است .

وی ادامه داد:  اعتبارات این نهاد از محل اعتبارت دولتی، امدادی و کمک خیران تامین می شود.

شیخی زاده تصریح کرد: تمامی هزنیه های اجرایی زکات از محل اعتبارات دولتی تامین میشود و تمامی زکات جمع آوری شده در هر منطقه و شهرستان بر اساس فقه حاکم بر آن منطقه و در محلی که نیکوکاران نیت و مدنظرداشته باشند هزینه می شود.

وی در بخشی از سخنان خود به اجرای تفاهم نامه ساخت مسکن روستایی برای نیازمندان اشاره کرد و افزود: باید از فرصتی که فراهم شده برای خانه دار کردن نیازمندان این شهرستان و دیگر شهرستان ها استفاده شود.

در ادامه رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ازجمع آوري مبلغ 23/144/690/000 میلیارد ریال تا مورخ99/09/30 اشاره کرده و بیان داشتند که 72 درصد تعهد سال 99 تحقق پیدا کرده است.

در پایان از اعضای شورای زکات و عاملین خیرین تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

بازدید [ 98 ]
برچسب ها