اخبار

سرپرست فرمانداری سروآباد

اقدامات جزیره‌ای در پیشگیری از اعتیاد نتیجه مطلوبی ندارد

جلسه هماهنگی برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی به ریاست شمس و حضور کلیه اعضا در سالن فرمانداری سروآباد برگزار شد.
اقدامات جزیره‌ای در پیشگیری از اعتیاد نتیجه مطلوبی ندارد

سرپرست فرمانداری سروآباد:

اقدامات جزیره‌ای در پیشگیری از اعتیاد نتیجه مطلوبی ندارد

سرپرست فرمانداری سروآباد گفت: در مبارزه با اعتیاد باید فراتر از وظایف اداری و سازمانی حرکت کنیم چرا که موازی‌کاری در این زمینه آسیب‌زا بوده و نباید به صورت جزیره‌ای عمل شود.

شمس  در جلسه هماهنگی برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: تمامی مجموعه ادارات شهرستان به ویژه دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان تلاش زیادی در راستای تحقق برنامه‌ها در حوزه مبارزه با اعتیاد انجام داده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر با وجود برگزاری جلسات مکرر شاهد افزایش آمار معتادین در جامعه هستیم به این معناست که یک جای کار می‌لنگد.

سرپرست فرمانداری سروآباد بر انجام آسیب‌شناسی برنامه‌های اجرا شده در زمینه مبارزه با اعتیاد را مورد تاکید قرار داد و گفت: انجام این آسیب‌شناسی نقاط ضعف و قوت برنامه‌ها را برای ما مشخص می‌کند، ضمن اینکه می‌تواند زمینه برنامه‌ریزی بهتر برای مقابله با اعتیاد را در شهرستان فراهم سازد.

شمس اضافه کرد: معتقدم سخنان یک معتاد بهبودیافته به مراتب بیشتر از برگزاری جلسات و همایش‌های روتین در حوزه اعتیاد اثرگذاری خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری سروآباد اظهار کرد: اعتیاد بلای خانمانسوزی است که پیشگیری از آن به مراتب آسان‌تر از درمان خواهد بود از این رو اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و تاثیرگذار در سطح شهر و روستاها از نیازهای اساسی است.

شمس تاکید کرد: در زمینه مبارزه با اعتیاد باید فراتر از وظایف و رسالت‌های اداری و سازمانی حرکت کنیم چون موازی‌کاری در این زمینه آسیب‌زا بوده و نباید به صورت جزیره‌ای عمل شود.

وی تصریح کرد: در برگزاری برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد باید به صورت هدفمند و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و همگرایی و تعامل تمام دستگاه‌های متولی و تاثیرگذار در این حوزه عمل شود.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ‌‌‌‌‌سازی در زمینه مبارزه با اعتیاد ضروری است که این مهم باید از درون خانواده‌ها آغاز شود.

شمس با اشاره به اینکه فرهنگ مردم کردستان با مواد مخدر و اعتیاد همخوانی ندارد، افزود: جامعه روحانیت از ظرفیت‌های تاثیرگذار برای پیشگیری از اعتیاد هستند که باید به صورت ویژه اقدام کنند.

وی شناسایی و برخورد قاطع با عاملین توزیع مواد مخدر در شهرستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز دشمنان با تمام توان دنبال سست کردن بنیان خانواده‌ها هستند و ترویج اعتیاد در بین جوانان یکی از برنامه‌‌های دشمن برای دستیابی به این هدف است.

 

ماموستا عبدالرحمان رحمانی نیز در جلسه هماهنگی برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی شهرستان سروآباد، اظهار کرد: هر امر که در قرآن و سنت پیامبر به عنوان مکروه معرفی شده ضرر و زیان مادی و معنوی زیادی را در ابتدا به شخص و در ثانویه به سایر افراد جامعه تحمیل می‌کند.

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سروآباد تصریح کرد: کار در راستای مبارزه با اعتیاد و پیشگیری از این آسیب که ریشه بسیاری از مشکلات امروز جامعه است، بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر است.

وی گفت: در جلسات مکرری که با جامعه ماموستایان و روحانیون دینی در سطح شهرستان داشته‌ایم بر به روز بودن خطبه‌های نماز و پرداختن به مسائل روز به ویژه شفاف‌سازی جوانان در زمینه آسیب‌های استفاده از مواد مخدر تاکید شده‌ است.

رحمانی تصریح کرد: تذکر لسانی و یادآوری از نیازهای اساسی در جامعه است و جامعه روحانیون ما باید بیش از پیش در این راستا تلاش کنند.

وی تصریح کرد: ریشه‌کن کردن اعتیاد به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی نیاز به عزم همگانی و استفاده از تمام ظرفیت‌ها دارد.

 حسینی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی سروآباد، با ارائه گزارشی از عملکرد این شورا، اظهار کرد: در سال‌جاری 50 نفر معتاد در شهرستان سروآباد شناسایی و به کمپ ترک اعتیاد معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه تعدادی از این افراد بهبود پیدا کرده‌اند، گفت: کلاس‌های NA در این شهرستان برگزار شد و استقبال خوبی از آن صورت گرفت.

حسینی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال برای معتادین بهبودیافته از نیازهای اساسی این جامعه بوده و به همین منظور تسهیلاتی با سود کم به این افراد پرداخت می‌شود.

وی نظارت جدی بر روند پرداخت و هزینه‌کرد این تسهیلات را ضروری خواند و افزود: متاسفانه در برخی موارد شاهد دریافت این تسهیلات و فروش آن در بازار هستیم که باید جلوی این کار گرفته شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروآباد تصریح کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به معتادین بهبودیافته باید با ساز و کار مناسب تا اطمینان از ایجاد و پایداری اشتغال نظارت شود.

وی اذعان داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی و آگاه‌سازی در زمینه تاثیرات مخرب اعتیاد به مواد مخدر از سوی دبیرخانه شواری هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان به صورت ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد.

حسینی در پایان اضافه کرد: از ظرفیت جلسات دستگاه‌های مختلف در این شهرستان برای اطلاع‌رسانی در مورد آسیب‌های اعتیاد استفاده شده است.

بازدید [ 677 ]
برچسب ها