اخبار

فرماندار سروآباد

اختصاص بیش از 10 میلیارد اعتبار برای ایجاد اشتغال خانگی در سروآباد

همایش دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار ،بخشدار مرکزی ، برخی از روسای ادارات و کلیه دهیاران بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد.
اختصاص بیش از 10 میلیارد اعتبار برای ایجاد اشتغال خانگی در سروآباد

همایش دهیاران بخش مرکزی با حضور فرماندار ،بخشدار مرکزی ، برخی از روسای ادارات و کلیه دهیاران بخش مرکزی شهرستان سروآباد برگزار شد.

علی مفاخری در همایش دهیاران بخش مرکزی این شهرستان اظهار کرد: متقاضیان کسب و کار می توانند با ارائه طرح های توجیهی خود به ادارات و دستگاه های ذیربط میراث فرهنگی و گردشگری، تعاون کار و رفاه اجتماعی، صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی از این تسهیلات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سقف دریافت این تسهیلات از 50 تا 100 میلیون ریال است، افزود: دهیاران با اطلاع رسانی در سطح روستاها نسبت به تشویق روستاییان برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند تا چرخه تولید و اشتغال در روستاها به حرکت در آید.

فرماندار سروآباد به موضوع اشتغال فراگیر نیز اشاره کرد و یادآور شد: دولت برای توسعه اشتغال فراگیر شش هزار و 600 میلیارد ریال به استان کردستان اختصاص داد بنابراین متقاضیان سرمایه گذاری می توانند به هشت بانک عامل مراجعه و تا سقف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از این تسهیلات استفاده کنند.

مفاخری به سیاست های دولت در حوزه اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از سیاست های مهم دولت تحقق بخشیدن به شعار سال و ایجاد تولید و اشتغال در جامعه است که همه مسئولان و مدیران ادارات باید به این امر مهم توجه کنند.

به گفته وی، تولید، اشتغال و معیشت مردم یک اصل است و همه مسئولان باید طرح های تولید و اشتغال را جدی گرفته و عملیاتی کنند البته تحقق این موضوع نیازمند یک همت جمعی و جهاد همگانی است.

وی افزود: جوانان و متقاضیان کسب و کار نباید فقط منتظر استخدامی های دولت باشند بلکه باید با خلاقیت و ابتکار و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی برای خود ایجاد اشتغال کرده و صنعت تولید در جامعه را شکوفا کنند.

مفاخری دهیاران را خط مقدم خدمت رسانی به مردم دانست و گفت: دهیاران به عنوان نمایندگان دولت در سطح روستاها باید مردم را به ماندگاری در روستاها تشویق کنند و در خدمات رسانی به آنها سهل انگاری و کوتاهی نکنند.

وی وظایف دهیاران را یادآور شد و گفت: تعامل با مجموعه بخشداری و با مجموعه شوراهای اسلامی، اجرایی کردن سیاست های دولت در سطح روستاها، انجام پروژه های عمرانی، شفاف سازی و بیان اقدامات و عملکرد دولت و همچنین جلب اعتماد مردم از مهمترین وظایف دهیاران است.

بخشدار مرکزی سروآباد نیز در این همایش اظهار کرد: دهیاران با شفاف سازی و تشویق مردم برای استفاده از تسهیلات اشتغالزایی می توانند روستاییان را به ماندگاری در روستاها تشویق کنند و تولید و اشتغال را در سطح روستا رونق دهند.

سید عطا حسینی افزود: دهیاران به عنوان نمایندگان مردم و نمایندگان دولت پل ارتباطی بین مسئولان و روستاییان هستند که باید مطالبات و درخواست های مردم را پیگیری کنند.

وی یادآور شد: همه باید تلاش کنیم تولید و اشتغال در جامعه رونق گرفته و مهاجرت در روستاها معکوس شود و یقین داشته باشیم که می توانیم مطالبات، مشکلات و درخواست های روستاییان را به حداقل برسانیم.

حسینی تاکید کرد: دهیاران باید با تعامل مثبت و سازنده با مجموعه شوراهای اسلامی روستاها نسبت به معرفی و پیشنهاد پروژه های عمرانی در روستاها اقدام کرده و از اعتبارات دهیاری ها برای محرومیت زدایی و برطرف کردن مشکلات روستاییان استفاده کنند.

بازدید [ 2085 ]
برچسب ها