اخبار سایت قدیم

برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده در سروآباد

همایش پیشگیری از اعتیاد در شهرستان سروآباد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده ، با حضور علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد، ائمه جمعه و جماعات ، علماء و روحانیون ، کریمی دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كردستان ، روسای ادارات ، انجمن های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم در سالن ارشاد اسلامی برگزار شد.
برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده در سروآباد
دو شنبه 19 تیر سال 1396

برگزاري همايش پيشگيري از اعتياد با محوريت گفتمان سازي و صيانت از خانواده در سروآباد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان سروآباد؛ صبح امروز يکشنبه 18 تير ماه 96، همايش پيشگيري از اعتياد در شهرستان سروآباد با محوريت گفتمان سازي و صيانت از خانواده ، با حضور علي مفاخري فرماندار شهرستان سروآباد، ائمه جمعه و جماعات ، علماء و روحانيون ، کريمي دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كردستان ، روساي ادارات ، انجمن هاي مردم نهاد و اقشار مختلف مردم در سالن ارشاد اسلامي برگزار شد.


فرماندار سروآباد در اين همايش ضمن تاکيد بر اجتماعي کردن امر مبارزه با مواد مخدر ، گفت : مبارزه با مواد مخدر نيازمند عزم و اراده ملي است و براي مبارزه با معضل مواد مخدر در جامعه نيازمند همت همگاني و اراده عمومي هستيم.
وي با بيان اينکه مواد مخدر مهمترين عامل تهديد امنيت و سلامت افراد جامعه است ، افزود: پس از انقلاب اسلامي با تقديم تعداد زيادي شهيد ،هزينه‌هاي مالي زيادي در راستاي مبارزه با مواد مخدر پرداخت شده است.
فرماندار سروآباد گفت : مبارزه با اعتياد و مواد مخدر نيازمند بسترسازي فرهنگي و اجتماعي است.
وي معضل اعتياد و مواد مخدر را يک آسيب جدي دانست و گفت: طبق فرمايش مقام معظم رهبري مواد مخدر اولويت نخست آسيب هاي اجتماعي است و در همين راستا مبارزه با اعتياد بايد در اولويت ويژه قرار گيرد.


کريمي دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان كردستان نيز در اين همايش گفت : اگر حساسيت  نسبت به اعتياد نباشد نه تنها کمبود دغدغه والدين سبب ايجاد مشکلات مضاعفي مي شود و  بلکه عدم آشنايي به روابط دوستي فرزندان و بي اطلاعي از رفتارشان تا چند سال موجب پنهان ماندن اختلال مصرف مواد مخدر فرزندان در نزد خانواده‌ها و سخت تر شدن تشخيص و درمان بيماري آنها مي‌شود.
وي در پايان افزود: از تلاش ها و زحمات تك تك اعضاي شوراي هماهنگي خصوصاً سازمان هاي مردم نهاد شهرستان كه در طول سال فعاليت دارند و زحمت مي كشند تشكر و قدرداني مي كنم و اميدوارم اين روند روز به روز افزايش داشته باشد.
در پايان برنامه از تعدادي سازمان‌هاي مردم نهاد و فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر تقدير شد.