اخبار سایت قدیم

تجلیل از دهیاران فعال و برتر سروآباد بمناسبت روز دهیار

فرماندار سروآباد در همایش دهیاران بخش مرکزی شهرستان سروآباد با تقدیر و تشکر از حضور دهیاران در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: دهیاران با فعالیت خود در سطح روستاها و کارهایی که انجام دادند، اعتماد مردم به نظام و دولت را جلب کرده و زمینه حضور مردم در انتخابات را فراهم کردند.
تجلیل از دهیاران فعال و برتر سروآباد بمناسبت روز دهیار
شنبه 17 تیر سال 1396

تجليل از دهياران فعال و برتر سروآباد بمناسبت روز دهيار


فرماندار سروآباد در همايش دهياران بخش مرکزي شهرستان سروآباد با تقدير و تشکر از حضور دهياران در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا اظهار کرد: دهياران با فعاليت خود در سطح روستاها و کارهايي که انجام دادند، اعتماد مردم به نظام و دولت را جلب کرده و زمينه حضور مردم در انتخابات را فراهم کردند.
علي مفاخري ادامه داد: بيش از 73 درصد مردم شهرستان سروآباد به دولت دکتر روحاني راي دادند و با توجه به اينکه بيش از 85 درصد مردم اين شهرستان در روستاها ساکن هستند، اين ميزان آرا در روستاهاي اين شهرستان بدست آمده است که بيانگر تلاش و فعاليت دهياران است.
وي اضافه کرد: يکي از دلايل مهم موفقيت دولت، دهياران هستند که با تلاش و کوشش خود خدمات و اقدامات دولت را در روستاها بيشتر به مردم شناسايي و معرفي کرده اند.
مفاخري از فعال بودن 2 پروژه مهم روستايي در شهرستان سروآباد خبر داد و گفت: با پيگيري هاي استاندار کردستان و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي اجراي فاز دوم پروژه ماهيان سردآبي ديوزناو با اعتباري افزون بر 250 ميليارد ريال به زودي آغاز خواهد شد.
وي گفت: همچنين طرح توسعه باغات ديم در روستاي دهکانان به ميزان 700 هکتار يکي ديگر از طرح ها و پروژه هاي دولت در شهرستان سروآباد است که باعث اشتغالزايي و جلوگيري از مهاجرت روستائيان مي شود که اين طرح ها بيانگر توجه ويژه دولت به توسعه و آباداني روستاها است.
وي افزود: طرح شهيد شوشتري با اعتباري يک هزار ميليارد ريالي در سطح روستاهاي محروم شهرستان سروآباد آغاز شده است که بسياري از مشکلات و کمبودهاي اين روستاها را در بخش هاي عمران، معيشت، آموزشي، درمان و سلامت و اشتغالزايي برطرف خواهد کرد.
وي بر لزوم تعامل بيشتر دهياران با شوراهاي اسلامي تاکيد کرد و گفت: باتوجه به اينکه شوراهاي اسلامي در انتخاب دهيار نقش دارند، تعامل و همکاري دهياران با شوراهاي اسلامي يک ضرورت است، بنابراين دهياران بايد تلاش کنند با مشورت و همفکري با اعضاي شوراي اسلامي در راستاي مشکلات و کمبودهاي روستا فعاليت کنند.
فعاليت يک هزار و 296 دهياري در استان کردستان
معاون مدير کل دفتر امور روستايي استانداري کردستان نيز در اين همايش با تبريک روز دهيار اظهار کرد: دهياران به عنوان نمايندگان مردم و نمايندگان دولت در روستاها در صف مقدم خدمات رساني قرار دارند و خدمات و تلاش هاي آنها در اين عرصه بسيار ارزشمند است.
تحسين عزيزي ادامه داد: هم اکنون در سطح استان کردستان يک هزار و 296 دهياري فعال بوده و مشغول خدمات رساني به روستائيان هستند که خوشبختانه در دولت دکتر روحاني توجه ويژه اي به روستاها شده است.
وي از افزايش اعتبارات دهياري ها خبر داد و افزود: در سال گذشته ميزان اعتبارات تخصيص يافته به دهياري هاي استان کردستان 23 ميليارد ريال بود که از ابتداي امسال تاکنون چهار ميليارد و 300 ميليون ريال اعتبار به دهياري هاي استان داده شده که بيانگر تحقق وعده هاي دولت در راستاي توسعه و عمران روستايي است.
وي اضافه کرد: دولت دکتر روحاني به عمران و آباداني روستاها توجه ويژه اي دارد به طوريکه رئيس جمهور هشت درصد از ماليات ارزش افزوده کلان شهرها را به روستاها تخصيص داده که يک حرکت جهشي در دولت تدبير و اميد است.
وي از ارائه 2 طرح به مجلس شوراي اسلامي خبر داد و گفت: دولت لايحه 2 طرح، معافيت دهياري ها از ماليات ها و تثبيت مديريت روستاها را به مجلس شوراي اسلامي تقديم کرده که با تصويب اين 2 طرح اعتباراتي که قبلا به عنوان ماليات از دهياري ها برداشت مي شد، در عمران روستايي هزينه شده و از طرفي ديگر دهياران در سمت دهياري ابقا مي شوند.
عزيزي افزود: دهياران بايد اعتبارات تخصيص يافته به دهياري ها را در چهارچوب سرفصل هاي مشخص شده و با نظارت بخشداري ها در روستاها هزينه کنند و با شوراهاي اسلامي روستاها تعامل و همفکري لازم را داشته باشند.