اخبار

کنگره 5400 شهید استان کردستان

اجلاسیه شهدای شهرستان سروآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد ؛اجلاسیه شهدای شهرستان سروآباد در راستای گرامیداشت پیش کنگره 5400 شهید استان کرستان با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری کردستان ، فرمانده قرارگاه حمزه سید شهدا (ع) شمال‌غرب کشور، فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری، منصور مرادی نماینده مجلس، فرماندهان نظامی و انتظامی مریوان و سروآباد، مسئولین شهرستانی و اقشار مختلف مردم و خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان در مسجد روستای دزلی که قدمگاه مقام معظم رهبری است، برگزار شد.
اجلاسیه شهدای شهرستان سروآباد برگزار شد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد تقی اصانلو فرمانده قرارگاه حمزه سید شهدا (ع) شمال‌غرب کشور و سردار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان و مسئولین استانی و شهرستانی در بدو ورود به شهرستان سروآباد از تندیس شهید کیکاوس پیری از شهدای شاخص شهرستان سروآباد در ورودی شهر سروآباد رونمایی کردند.

در ادامه مردم روستای دزلی از خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان ، سردار سرتیپ دوم پاسدار محمد تقی اصانلو و سردار محمد حسین رجبی و مسئولین استانی و شهرستانی با دف نوازی استقبال کردند و سپس از مزار شهدا زیارت و ضمن ادای فاتحه به روح شامخ شهدا، از نمایشگاه عکس دوران دفاع مقدس بازدید کردند.

سپس مراسم اجلاسیه شهدای سروآباد آغاز شد که در ابتدای آن امام جمعه سروآباد در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای این شهرستان اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس رزمندگان و شهدای این منطقه با اراده فولادی از مرزهای این کشور دفاع کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک این مناطق به دست دشمنان بیفتد.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی افزود: روستای دزلی سروآباد در زمان جنگ همواره محل تاخت و تاز رژیم بعثی عراق بوده اما با وجود مردم و نیروهای جان بر کف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نتوانستند بر این منطقه دست یابند .

وی تاکید کرد: این امنیت و آرامش کنونی منطقه در سایه مجاهدت های رزمندگان و خون شهیدان حاصل شده و این منطقه افتخار دارد که قدمگاه مقام معظم رهبری بوده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان سروآباد نیز در سخنانی اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی در منطقه پراز آشوب نا امن خلیج فارس مرهون خون پاک شهدا است.

کامیار میرزایی افزود: اگر امروز ملت ایران در جهان سربلند و موفق هستند و دشمنان توانایی مقابله با این ملت را ندارند به برکت ایثار و جان فشانی شهدا و نهادینه شدن فرهنگ شهادت طلبی در جامعه است.

وی در ادامه گزارشی از مهمترین اقدامات انجام شده در طول سال گذشته و سال جاری در راستای برگزاری باشکوه این اجلاسیه ارائه کرد.

در ادامه سردار محمد حسین رجبی در سخنانی اظهار کرد: امنیت امروز در کشور ایران اسلامی امنیتی کاملا پایدار است که به برکت خون پاک شهیدان به دست آمده است.

وی خاطرنشان کرد: امنیت و آسایشی که امروز در کشور ما وجود دارد و ایران را به یک جزیره امن در منطقه پرآشوب خاورمیانه تبدیل کرده به برکت خون شهدا و جانفشانی و ایثارگری رزمندگان اسلام بدست آمده و حفظ آن وظیفه تک‌تک ما است.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرام‌فرکردستان در ادامه با تاکید براینکه ایجاد امنیت معیشتی هم‌‌وزن و همسطح امنیت پایدار، دغدغه سپاه است و سپاه استان به حمدلله در این راستا  با تمام توان و وجود تلاش می‌کند، گفت: انجام کارهای جهادی در دستور کار قرار دارد و امیدواریم با این اقدامات و امنیت پایدار و تلاش برای معیشت پایدار مردم همچنان پای نظام و ولایت ایستاده و مسوولان نیز به عنوان خادمان مردم خدمت‌گذاران جدی و واقعی باشیم.

فرمانده سپاه کردستان تصریح کرد: معتقدیم نه در تراز انقلاب و نه در تراز یاد شهیدان و مردمان این مناطق، اما در تراز بضاعت خود در این منطقه ورود و کار کرده‌ایم و اقدامات خوبی در راستای رفع محرومیت، اشتغال‌زایی کارآفرینی و غیره انجام شده است.

سردار رجبی تصریح کرد: خیلی کارها باقیمانده و باید انجام شود و در سال‌جاری نیز این برنامه‌ها توسعه پیدا می‌کند امنیت و معیشت پایدار باید باید به صورت کامل تحقق پیدا کند.

وی در پایان گفت: مشارکت در انجام کارهای محرومیت‌زدایی در بین مردم به ویژه در روستاهایی که ضریب محرومیت بالایی دارند بسیار جدی است و این یک گفتمان جدی همگرایی برای مشارکت ایجاد کرده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهداء شمالغرب کشور نیز در ادامه این مراسم گفت: شهدای این مرز و بوم جان خونشان را در راستای پیروزی انقلاب اسلامی و به‌دست‌آوردن آزادی و ارزش‌های انقلاب تقدیم نظام کردند و ما از این شهیدان یاد گرفته‌ایم که چگونه مبارزه کنیم و چگونه در مقابل دشمن بایستیم.

سردار اصانلو وی با اشاره به اینکه ما بصیرت را از شهدا  آموختیم و باید پاسدار این بصیرت باشیم، گفت: مردم سروآباد در طول هشت سال دفاع مقدس و برای برقراری امنیت، شرافتمندانه نه تنها در برابر یک دشمن بلکه در برابر تمام دشمنان که برای نابودی اسلام دست به دست هم داده بودند، ایستادند و اجازه ندادند دست نامحرم به خاک وطن برسد.

وی گفت: امروز که شاهد امنیت و آسایش کشور و اقتدار و موفقیت نیروهای نظامی هستیم حاصل شجاعت و فداکاری شهدای عزیز است و امروز کشور ما به مرکزی امن در جهان تبدیل شده است.

وی در ادامه به حضور مقام معظم رهبری در نخستین روزهای جنگ در این شهرستان اشاره کرد و عنوان کرد: مقام معظم رهبری خود در این سرزمین هم پای شهدا و همه مردم این شهرستان از این منطقه دفاع کردند و این خود افتخار بزرگی برای مردمان این خطه است که با گذشت سالها از رشادت های شهدا همپای مقام معظم را فراموش نخواهند کرد.

وی گفت ما در 40 سال گذشته این انقلاب سختیهای زیادی را پشت سر گذاشتیم و امروز روزهای خوبی به واسطه آن رشادتها در پیش رو داریم.

سردار اصانلو به راهبرد گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: امروز دولتمردان ما برای تحقق این بیانیه وظیفه سنگینی دارند و آحاد مردم و جوانان در تحقق بخشیدن به این بیانیه نقش مهمی دارند، این بیانیه برای دنبال کردن و محقق کردن گام بعدی انقلاب صادر شده و توصیه هایی برای رسیدن به این چشم انداز شده است.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) شمال‌غرب با تاکید بر ضرورت پیروی از فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تامین امنیت پایدار در استان کردستان گفت: پایداری امنیت کردستان به‌منزله استقلال مردم است.

وی افزود: امروز کشورهای اروپایی از کم امنیت ترین کشورها هستند و ایران اسلامی از امن ترین کشورهای منطقه و جهان است و این نشانه این است که ما ادامه دهنده را شهدا هستیم  هنوز در عرصه دفاع از میهنمان و پاسداری از آن شهید میدهیم .

در پایان این مراسم از اپلیکیشن شهدای شهرسروآباد رونمایی و همچنین از 2 کتاب ماه خونین در رود و حماسه دالانی رونمایی شد و از خانواده های معظم شهدا نیز تجلیل و قدردانی شد.

بازدید [ 455 ]
برچسب ها