شهرستان سروآباد

شهرستان سروآباد با مساحتی در حدود 1200 كیلومتر مربع ، تشكیل شده از دو شهر (سروآباد واورامان ) و 8 دهستان و 73روستا با جمعیتی بالغ بر 66709 نفر كه در هر كیلومتر مربع حدود 69 نفر اسكان یافته است . 

شهرستان سروآباد با میكروكلیماهای متفاوت شامل مناطق كوهستانی و سردسیر تا مناطقی با آب و هوای تقریبا معتدل می گردد وحتی در بعضی از نقاط درختان مناطق نیمه گرمسیری جزء درختان بومی منطقه محسوب می شود و این مسئله دامنه برداشت یك نوع محصول را وسیع كه حتی پایان برداشت در یك نقطه همزمان با رسیدن آن در نقطه دیگر برای همان محصول می باشد .

خبرهای مرتبط با فرمانداری

رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر وروستا در سروآباد به روایت تصویر
1 خرداد 96
فرماندار سروآباد: بار دیگر عزم و اراده ملی را مقابل چشم جهانیان به منصه تجلی و ظهور رسانید.
31 ارديبهشت 96
علی مفاخری اظهار کرد: نتایج آرای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر سروآباد و هورامان از مجموع هشت شعبه اخذ رای به این ترتیب است. سوران محمودی 588 رای، کیقباد محمدی 559 رای، امیر وزیری 555 رای، ابراهیم یزدانی 518 رای و سمیه ریاضی با 486 رای پنج نفر اصلی شورای اسلامی شهر سروآباد را در پنجمین دوره شوراهای اسلامی تشکیل می دهند.
31 ارديبهشت 96
علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد با اعلام این خبر افزود در سفر نوراله زاده مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید به بخش اورامان ،پتانسیل های این بخش جهت تحقق شعار سال مقام معظم رهبری بررسی و درجلسه ای که با حضور منصور مرادی نماینده مردم شهرستان های سروآباد ومریوان ، مسئولان استانی ،شهرستانی وبخش اورامان برگزار شد.
27 ارديبهشت 96
عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز در دیدار با مردم روستای هزارخانی از توابع شهرستان سروآباد،با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان در محل مسجد جامع این روستا با بیان این مطلب اظهار داشت: حضور همه جانبه مردم در صحنه و وفاداری و ازخود گذشتگی آنهارا به نظام اسلامی باعث سنگین تر شدن مسئولیت مدیران دولت ذکر کرد.
22 ارديبهشت 96