برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده در سروآباد
19 تير 96  07:51 ق.ظ
همایش پیشگیری از اعتیاد در شهرستان سروآباد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده ، با حضور علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد، ائمه جمعه و جماعات ، علماء و روحانیون ، کریمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان كردستان ، روسای ادارات ، انجمن های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم در سالن ارشاد اسلامی برگزار شد.

برگزاری همایش پیشگیری از اعتیاد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده در سروآباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سروآباد؛ صبح امروز یکشنبه 18 تیر ماه 96، همایش پیشگیری از اعتیاد در شهرستان سروآباد با محوریت گفتمان سازی و صیانت از خانواده ، با حضور علی مفاخری فرماندار شهرستان سروآباد، ائمه جمعه و جماعات ، علماء و روحانیون ، کریمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان كردستان ، روسای ادارات ، انجمن های مردم نهاد و اقشار مختلف مردم در سالن ارشاد اسلامی برگزار شد.


فرماندار سروآباد در این همایش ضمن تاکید بر اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر ، گفت : مبارزه با مواد مخدر نیازمند عزم و اراده ملی است و برای مبارزه با معضل مواد مخدر در جامعه نیازمند همت همگانی و اراده عمومی هستیم.
وی با بیان اینکه مواد مخدر مهمترین عامل تهدید امنیت و سلامت افراد جامعه است ، افزود: پس از انقلاب اسلامی با تقدیم تعداد زیادی شهید ،هزینه‌های مالی زیادی در راستای مبارزه با مواد مخدر پرداخت شده است.
فرماندار سروآباد گفت : مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر نیازمند بسترسازی فرهنگی و اجتماعی است.
وی معضل اعتیاد و مواد مخدر را یک آسیب جدی دانست و گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مواد مخدر اولویت نخست آسیب های اجتماعی است و در همین راستا مبارزه با اعتیاد باید در اولویت ویژه قرار گیرد.


کریمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان كردستان نیز در این همایش گفت : اگر حساسیت  نسبت به اعتیاد نباشد نه تنها کمبود دغدغه والدین سبب ایجاد مشکلات مضاعفی می شود و  بلکه عدم آشنایی به روابط دوستی فرزندان و بی اطلاعی از رفتارشان تا چند سال موجب پنهان ماندن اختلال مصرف مواد مخدر فرزندان در نزد خانواده‌ها و سخت تر شدن تشخیص و درمان بیماری آنها می‌شود.
وی در پایان افزود: از تلاش ها و زحمات تك تك اعضای شورای هماهنگی خصوصاً سازمان های مردم نهاد شهرستان كه در طول سال فعالیت دارند و زحمت می كشند تشكر و قدردانی می كنم و امیدوارم این روند روز به روز افزایش داشته باشد.
در پایان برنامه از تعدادی سازمان‌های مردم نهاد و فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر تقدیر شد.